Reabilitare retele strazi urbane Drobeta Turnu Severin – sector 5, finantat prin Programul Operational Regional 2007-2013, Axa Prioritara 1, Domeniul major de interventie 1.1, cu o valoare de 22.519.997,63 lei.

Proiectul a presupus reabilitarea a 24 strazi, inclusiv trotuare din municipiu si anume:

– strada Zabrautului, strada Mures, strada Tabla Butii, strada Ciresoaia, strada Soveja, strada Carpati, strada Marasesti, strada Oltului, strada Ghe.Titeica, strada Dorobanti, strada Crihalei, strada Liviu Rebreanu, strada I.L.Caragiale, strada I.Minulescu, strada M.Sadoveanu, strada Tudor Arghezi, strada Al.I.Cuza, strada Dumitru Tudor, strada Gheorghe Anghel, strada Pacii, strada Mihail Kogalniceanu, strada C.D.Ionescu, Prelungire Orly, Aleea Danubius.

Perioada de implementare: 20.10.2011-19.07.2014.