Reabilitare si modernizare parte carosabila si trotuare din municipiul Drobeta Turnu Severin – sector I, finantat prin Programul Operational Regional 2007-2013, Axa Prioritara 1, Domeniul major de interventie 1.1, cu o valoare de 32.258.927 lei.

Proiectul a  presupus  reabilitarea a 34 strazi, inclusiv trotuare din municipiu, si anume:

strada Brancoveanu, strada Calomfirescu, strada Adrian, strada Bahna, strada Semenic, strada Radulescu Motru, strada Unirii, strada Aurelian, strada Decebal, bulevardul Carol I, strada Dr. Saidac, strada Smochinului, strada N.C.Ionescu, strada Romana, strada Horia, strada Barcacila, strada Iulius Cezar, strada Lazar, strada Numa Pompiliu, Piata Unirii, strada Rahovei, Piata Mircea, strada Bolintineanu, strada D.Grecescu, strada V.Alecsandri, strada Horatiu, strada Sincai, strada Chisinau, strada Antonini, strada I.St.Paulian, strada I.C.Bibicescu, strada Th.Costescu, strada Avram Iancu si strada Cantemir.

Perioada de implementare: 11.10.2010-10.11.2013.