Reabilitare si modernizare parte carosabila si trotuare din municipiul Drobeta Turnu Severin sector II,finantat prin Programul Operational Regional 2007-2013, Axa Prioritara1, Domeniul major de interventie 1.1, cu o valoare de 21.196.001,80 lei.

Proiectul  a presupus  reabilitarea a 21 strazi, inclusiv trotuare din municipiu:

– strada Brancoveanu, strada Calomfirescu, strada Adrian, strada Romulus Lepri, strada Nicu Cernaianu, strada Matei Vasilescu, strada Aurelian, strada Stefan Odobleja, strada Petre Severin, b-dul Carol I, strada Nicolae Grigorescu, strada Panduri, strada Fratostiteanu, strada Eroii de la Cerna, strada Eminescu, strada George Cosbuc, strada 1 Decembrie 1918, strada Anghel Saligny, strada Oituz, strada Calarasi, strada Dumitru Gheata.

Perioada de implementare: 11.10.2010-10.10.2013.